Neden Yüz Germe ?

Bir riytidektomi olarak da bilinen yüz germe, en yaygın kozmetik işlemlerden biridir. Olağanüstü sonuçlar üretebilir ve genç görünümü geri kazanmanıza yardımcı olabilir. Aktif, sağlıklı yaşam tarzınız muhtemelen güçlenmiş, uygun bir vücutla ödüllendirilmiştir. Maalesef, egzersiz yüzünüzü şekillendirmek için çok bir şey yapamaz. Yaşlandıkça, yüzünüz kolajen üretimini durdurur; yanaklar, boynunuz ve çene çizgisi sarkmalara neden olur. Yaşınızın ilerliyor olması öyle görünmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Geleneksel bir yüz germe, estetik olarak yanak, çene kemiği ve boyun dahil olmak üzere yüzün alttaki üçte ikisini geliştirir. Boyun germe, çene altındaki alana odaklanır ve birçok yüz germe yaptırmış hastada, aşırı yağ depoları uzaklaştırmak için Estheline Clinic’deki lipoyu kullanır. Bu prosedürler birlikte, kısa yara izi yüz germe daha kapsamlı bir gelişme sunar; bu, çene kemikleri ve boyun üzerindeki sarkma cildi etkin bir şekilde gidermez, ancak çoğu hasta için daha hızlı iyileşme ile sonuçlanır.

Birçok geleneksel yüz germe hastası, daha eksiksiz bir sonuç elde etmek için prosedürlerini bir kaş kaldırma veya göz kapağı ameliyatı gibi diğer yüz oluşturma yöntemleriyle birleştirmeyi tercih etmektedir.

Yüz Germe Adayları

Yüz germe için en iyi aday, yüzü ve boynu sarkmaya başlamış ancak cildi halen elastikiyetini koruyan ve kemik yapısı güçlü ve iyi,bir erkek ya da kadındır. Çoğu hastanın 40 ila 60’lı yaşlarında olduğu görülse de yüz germe, yetmiş ya da seksenlerde de başarılı bir şekilde yapılabilir.

Yüz germe,sizi daha genç ve daha canlı gösterebilir ve bu süreçte kendinize olan güveninizi artırabilir. Ancak, size tamamen farklı bir görünüm veremez, aynı zamanda gençliğinizin sağlığını ve canlılığını geri yükleyemez. Ameliyat olmaya karar vermeden önce beklentilerinizi düşünün ve onları Dr. Mollaosmanoğlu ile tartışın.

Yüz germe operasyonları çok kişiselleştirilmiş prosedürlerdir. İlk danışmada cerrah cildi ve altta yatan kemiği de içeren yüzünüzü değerlendirecek ve ameliyat için hedeflerinizi tartışacaktır.

Cerrahınız kontrolsüz yüksek tansiyon, kan pıhtılaşma sorunları veya aşırı yara izi oluşturma eğilimi gibi ameliyat sırasında veya sonrasında sorunlara neden olabilecek tıbbi durumları kontrol etmelidir.