Neden Uyluk Germe?

Şekilli bacaklar, sağlığın, canlılığın ve güzelliğin ayırt edici bir özelliğidir ancak en titiz fitness ve zayıflama çabaları bile daha sıkı, daha genç görünümlü bir vücut için hedeflerinize ulaşmaz. Zayıflama ve egzersiz yapmaya rağmen uyluklarının görünümü ile halen mutsuz olan hastalar için bir Uyluk Kaldırma prosedürü uygulanır. Uyluklarınızın sürtünmesini sevmiyorsanız veya uyluklarınız sarkık görünüyorsa ya da basenleriniz, kalçanız ve poponuzla orantısız ise – bir Uyluk Kaldırma prosedürü ihtiyacınız olan şey olabilir.

Kozmetik cerrahi hastalarımız, şort ve etek giyerek yıl boyunca güzel havanın tadını çıkarma şansının nerdeyse bir gereklilik olduğuna inanırlar. Fiziksel olarak aktif olmak ya da uzun pantolonlardaki açık hava etkinliklerine katılmak kısıtlayıcı olmasa da muhtemelen iç karartıcı olabilir.

Uyluk kaldırma, iç ve dış bacaklardaki cildi yeniden şekillendirmek için kullanılır; bu da konforun artmasına yardımcı olur ve alt gövde için daha hoş bir görünüm yaratır.

Uyluk Germe Adayları

Estheline Clinic’te büyük kilo kaybı geçiren hastalar, uyluk kaldırmanın en yaygın adaylarıdır. Bu hastalar, iç uyluklarda gereksiz cilt ve kalıcı yağ gibi istenmeyen durumlara sahip olurlar. Uyluk kaldırma düşünüyorsanız sigara içmemelisiniz (ameliyattan en az altı hafta önce bırakın) ve görünümünüzü iyileştirmek için motive olmanız gerekir.

Dr. Mollaosmanoğlu ile istişare ederken Estheline Clinic’teki bir uyluk kaldırmanın kozmetik hedeflerinize ulaşılmasına yardımcı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Doktor, riskleri, yararları ve diğer önemli ayrıntıları açıklayacak, böylece bilinçli bir seçim yapmak için yeterli bilgiye sahip olacaksınız.

Bu ameliyat genellikle ayakta tedavi bazında yapılır. Genel (veya lokal) anestezi altında yaklaşık 2-3 saat gereklidir. Bazı vakalarda Dr. Mollaosmanoğlu, problemi çözmek için tek başına liposuction önermektedir. Gevşek cildin birincil endikasyon olduğu diğer vakalarda, tam bir uyluk kaldırması gereklidir.