Neden PRP Yüz Yenileme ?

PRP Cilt Yenileme Terapisi, hastanın kendi kanıyla yenileyici tıbbın bir türü olup, cildi gençleştirmek için kandaki trombosit parçaları kullanır. Son birkaç yıldır, estetik tıpta platelet zengini plazma (PRP) uygulamalarını çevreleyen, yüz gençleştirme de dahil olmak üzere çok heyecanlanma olmuştur.

Doğal yara iyileştirme yeteneğine dayanan terapi, kanda toplanan bileşenleri enjekte ederek gerçekleştirilir ve alerji veya enfeksiyon riski taşımaz. İyileşmeyi daha da arttırmak için bazı tedavilerde kök hücreleri PRP ile kombine olarak kullanırız.

Vücutlarımız doğal olarak kolajenin büyümesini teşvik ederek, iyileşmemize yardımcı olan kök hücrelerin yanı sıra vücut dokularına oksijen veren kan damarları üretirler. Kan içinde bulunan trombositler ve büyüme faktörleri kök hücreleri uyarır ve trombosit açısından zengin plazma (PRP) normal kan kadar bu maddelerin üç ila beş katı kadarını içerir.

Geleneksel terapide, herhangi bir fayda sağlayıp sağlamadığını görmek yaklaşık iki ay sürer ve süreç bireyler arasında değişir. Yeni-PRP Cilt Yenileme Terapisi, yaklaşık 3-4 hafta gibi kısa bir sürede belirgin bir iyileşme meydana getirir.

Tedavinizden sonra cildinizi iyice nemli tutmanız ve özellikle yaz aylarında günde birkaç kez 30 SPF (veya daha büyük) bir güneş kremi uygulamanız önemlidir.

PRP Adayları

PRP yüz gençleştirme minimal invaziv bir prosedür olduğu için, yaşlanma belirtileri olan yetişkinlerin çoğu iyi adaylardır. Daha az invaziv olduğu gerçeği yaşlı hastalar için çekici bir seçenek haline gelir, çünkü yüz germe ve diğer invazif yüz yöntemlerinde yapılan kesikler yaşlı hastalarda iyileşmek için daha uzun zaman alır. Bununla birlikte, PRP enjeksiyonlarının sınırlarının olduğu belirtilmelidir; Yaşlı bir hastanın 25 yaşında görünmesini sağlayamazlar.

Kullanım indikasyonları aşağıdaki gibidir:

  • Güneşten hasar görmüş ve erken yaşlanmış cilt
  • Yanaklar ve orta yüz
  • Göz çevresi – peri orbital rim
  • Çene çizgisi
  • Boyun – Boyun ve yüzde sarkık cilt
  • Ellerin arkasında
  • Dekolte

İşlem rahatsızdır fakat nispeten ağrı yoktur. Morarmalar tek gerçek komplikasyon olabilir.

Cilt hastalığı olan kişiler (SLE, porfiri, alerji), kanser, kemoterapi, ciddi metabolik ve sistemik bozukluklar ve sepsisin altında yatan anormal trombosit fonksiyonu (kan hastalıkları) PRP kullanımını dışlar.