Neden Meme Kaldırma ?

Yıllar geçtikçe gebelik, emzirme ve yerçekimi kuvveti gibi faktörler bir kadının meme formunu olumsuz etkiler. Cilt elastikiyetini kaybedince göğüsler genellikle şekillerini, sertliklerini kaybeder ve sarkmaya başlarlar. Birçok kadın için, memenin zaman içindeki büyüklüğü veya konumu üzerinde yapılan değişiklikler, görünümlerinden daha az memnun hissetmelerine neden olabilir.

Mastopeksi olarak da bilinen meme kaldırma, göğüslerinizin şeklini değiştirmek için cerrahi bir prosedürdür. Meme kaldırma işlemi sırasında fazla deri alınır ve göğüsleri sıkılaştırmak için göğüs dokusu yeniden şekillendirilir ve memeleri daha yüksek bir konuma yükseltir.

Dr. Mollaosmanoğlu, pek çok kadının kendine güvenini geri kazanmasına ve meme dikleştirme ameliyatı yoluyla görünümlerini geliştirmesine yardımcı oldu. En son cerrahi tekniklerini kullanarak güzel, doğal görünümlü sonuçlar sağlar.

Meme Kaldırma İçin Adaylar

İdeal meme kaldırma adayı, sarkması muhtemel göğüslerinin görünümünü düzeltmek isteyen 18 yaş ve üzeri bir kadındır. Prosedür, tipik olarak, yaşlanmanın belirtilerini yaşayan veya gebelik ve emzirmeyi deneyimlemiş olan 30 ya da daha büyük yaştaki kadınlar için yapılır.

Meme kaldırma ameliyatı, hamile olan veya gebe kalmayı planlayan hastalar için uygun değildir, çünkü işlemin uzun vadeli sonuçlarını engelleyebilir. Kilo dalgalanmaları,göğüslerin görünümünü etkileyebileceğinden önemli miktarda kilo vermeyi planlayan hastalar için de uygun değildir.

Kapsamlı bir danışma sırasında Dr. Mollaosmanoğlu, her hastanın kendine özgü koşullarını anlamak için zaman ayırır. Meme kaldırma ameliyatının kendileri için doğru olup olmadığını belirlemek için sağlık öyküsünü, estetik hedeflerini ve diğer faktörleri değerlendirir.