Neden Meme Büyütme ?

Hiç şüphesiz göğüs büyütme seçen kadınlar için önemli bir gelişme olsa da  Dr. Mollaosmanoğlu, göğüs büyütmenin yalnızca kozmetik faydalarının hikayenin bir bölümünü anlattığını düşünüyor. Değişikliğin, hastaların hayatlarında hissettikleri memnuniyeti artıracağını düşünüyor. Dr. Mollaosmanoğlu, kozmetik cerrahinin hem görünüşünüzü hem de hayatınızı dönüştürme gücünü takdir ediyor.

Çoğu kadın için göğüsleri güzellik, kadınlık ve şehvet hissiyle yakından ilişkilidir, bu nedenle meme boyutundan memnun kalmamak, güven seviyesinde belirgin bir etkiye sahip olabilir. Göğüs büyütme ile kadınlar ayrıca kaybettikleri hacmi geri kazanır, daha iyi bir orantı elde edilir ve kıyafetlerinin vücutta çok daha iyi durduğu fark edilir. 

Meme Büyütme Adayları

Aşağıdaki duygu ve durumlardan bir veya birkaçı, meme implantları için iyi bir aday olduğunuzu gösterebilir:

  • Göğüslerinizin çok küçük olduğu konusunda kendinize güveninizin düşük olması
  • Kalçalarınıza tam oturan kıyafetlerin genellikle göğüs bölümünde bol gelmesi
  • Vücudu saran(streç) giysiler veya mayo giydiğinizde rahat hissedilmemesi
  • Çocuk sahibi olduktan sonra göğüslerinizin küçülüp, eski sıkılığını ve formunu yitirmesi
  • Sık kilo alıp verme durumlarında göğüslerinizin şekil ve ölçü olarak değişmesi
  • Asimetri, göğüslerinizden birinin diğerinden daha belirgin olduğu yerde bulunur.

Estheline Clinic Estetik’deki uygulamamızda her ne olursa olsun,başka birinin beklentilerini karşılamak için değil,kendi isteklerini yerine getirmek için ameliyatı seçen ve daha büyük göğüslerin kendi imajını geliştireceğine inanan kadınlar için göğüs büyütme önerilir.

Kök Hücre Meme Büyütme

Otolog kök hücre meme büyütme sonuçlarının doğallığı ve genç formu onları etkileyici kılar. Büyütülmüş hacim artışı,yapay yabancı maddelerden ziyade otolog yağ dokusu ile elde edildiğinden büyütülmüş göğüs tamamen doğal hissettirir ve dinlenme veya hareket halindeyken herhangi bir vücut pozisyonunda “hakiki” görünür. Ayrıca, kök hücrelerin yerel gençleştirici etkisi göğüslere daha genç, daha sıkı, daha gergin bir görünüm kazandırır.

Prosedür: Kök hücre zenginleştirilmiş otolog yağ ile yapılan meme büyütme, lokal anestezi altında yapılan ayakta bir işlemdir. Genel anestezi ve hastanede kalma şart değildir. Gerekli adımlar (liposuction, otolog yağın kök hücrelerle zenginleştirilmesi, göğüste implantasyon) toplamda 2 ila 4 saat sürer. Standart lipotransfer ile meme büyütmede,ikinci adım atlanır. Hasta işlemin yapıldığı gün taburcu edilir. Sonraki bakım, silikon implantlarla meme büyütmeyle karşılaştırıldığında minimaldir.

Meme Büyütme için Diğer Seçenekler

Son yılların en büyük devrimi çipli-çipsiz implant, MOTIVA kliniğimizde ilk kullanılan kapsül yapmayan terlemeyen ilk implanttır. 10 yıl garantili implant, ipekten zengin az bir silikon ihtiva eden ve vücut şeklini alarak damla modelini ortadan kaldırıp, vücut şeklini alan ilk implanttır. FDI onaylı bir Amerikan malıdır.

Cerrahi Kesikler

Göğüs altı (göğüs altı); Periareolar (meme başı çevresinde); Transaksiller (koltuk altı bölgesinde); Transumbiküler (göbekdeliği aracılığıyla)

Cep Yerleri

Subpektral – pektoralis ana kasının altında; Alt glandüler – pektoralis büyük kas üzerinden

Meme Büyütme Çipli İmplant

Meme implantının içine yerleştirilen ufak çipler sayesinde kullanılan implantla ilgili tüm bilgilere yıllar sonra da ulaşılabilecek. Dijital kimlik kartı denilen çip okutularak implantı çıkarmaya gerek kalmadan büyüklüğü, şekli, silikon malzemesi hakkındaki ihtiyaç duyulan bilgilere ulaşılabiliyor. İmplantta zamanla oluşan değişimler takip edilebiliyor.Sağlık açısından da hastanın memesindeki termal değişimlerin de takibi sağlanabiliyor. Bu sayede kapsul kontraksiyonu  dahil olmak üzere memede ortaya çıkabilecek hastalıkların erken teşhisi yapılabiliyor.

Meme implantında ya damla ya da yuvarlak tip seçilebilirken, çipli meme implantları tıpkı doğal memelerdeki gibi şekil değiştirebiliyor. Doğal göğüsler dik pozisyondayken damla tipini, yatay pozisyondayken ise yuvarlak bir şekil alır. Çipli implantlar doğal göğüsteki bu özelliğe sahip olacak şekilde üretilmiş durumdadır.

Dış kapsülündeki özel yapısı ile doğal meme dokusuna da daha yakındır. Dış yüzeydeki pürüzler daha kadifemsi bir özellik taşımaktadır. Geleneksel meme implantlarında dış yüzey zamanla aşınarak dış kapsülde doğal olmayan bir dokuya neden olabiliyordu. Çipli implantlar bu noktada da estetik cerrahiye yenilik getirmiştir.

İmplantın içine yerleştirilen ufak çipler, çipli implant kullanmaya tercih eden cerrahlar tarafından özel cihazlar aracılığıyla tespit edilebilir. Bunun dışında başka bir cihazla tespit edilmesi mümkün değildir. Kas altı plana yerleştirildiğinde için mamografi vs. gibi görüntüleme sistemlerinde herhangi bir risk oluşturmayabiliyor. Uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunmaktadır.