Neden Yağ Aldırma ?

Düzenli beslenip,düzenli olarak egzersiz yapıyor ancak yine de istediğimiz sonuçları göremeyen milyonlarcamız için, liposuction denilen bir plastik cerrahi prosedürü ile umut var.

Liposuction karın,kalçalar,uyluklar,popo,kollar veya boyun gibi vücudun belirli bölgelerindeki yağları almak için emme tekniği kullanılan cerrahi bir prosedürdür. Liposuction bu alanları da şekillendirir (konturlar). Liposuction için diğer isimler lipoplasti ve vücut konturlamayı da kapsar.

Liposuction, karın,kollar,popo,ayak bilekleri,göğüs ve sırt,kalça ve uyluklar,boyun gibi diyet ve egzersize cevap vermeyen vücudun bölgelerinden yağ uzaklaştırmak için kullanılır.

Kilo aldığınızda, yağ hücreleri boyut ve hacim bakımından artar. Bununla birlikte, liposuction belirli bir bölgedeki yağ hücrelerinin sayısını azaltır. Kaldırılan yağ miktarı bölgenin görünümüne ve yağ hacmine bağlıdır. Ortaya çıkan kontur değişiklikleri genelde kalıcıdır – ağırlığınız sabit kaldığı sürece.

Liposuction Sonrası İyileşme

Dr. Mollaosmanoğlu, gerçekleştirdiği liposuction işlemlerinden sonra rahatlığı en üst düzeye çıkarmak ve iyileşme süresini en aza indirmek için adımlar atar. Çoğu hasta, birkaç hafta boyunca görülen çürük ve şişme gibi durumlarla karşılaşabilir ve yaklaşık 5 ila 7 gün boyunca bu şekilde hissedebilir. En iyi sonuçları almak için kullanım sonrası talimatları uyguladığınızdan emin olunuz. Dr. Mollaosmanoğlu, danışmalarınız sırasında güvenlik ve iyileşme hakkında çok daha fazla bilgi paylaşacaktır.

Tam iyileşme sonrasında hastalar genellikle aynı duyguları paylaşır:

  • Kıyafetlerin üstünüzde daha iyi durması
  • Egzersiz daha kolay / daha rahat
  • Vücut görüntülerinden daha memnunlar.

Sağlıklı bir diyet sürdürürseniz ve düzenli olarak egzersiz yapmaya devam ederseniz gelecek yılların daha ince görünümünden keyif alabileceğinizi unutmayın.

Liposuction için bir aday olmak için, kan dolaşımı, koroner damar tıkanıklığı hastalığı, şeker hastalığı veya zayıf bir bağışıklık sistemi gibi ameliyatı zorlaştıracak koşullar olmadan, sağlıklı olmalısınız.