Neden Kısa İzli Yüz Germe ?

Aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı, yaşlanma belirtilerinin yüzünüzde görünmesini önlemek için her zaman yeterli değildir. 40’lı ve 50’li yaşlarınızda ilerledikçe cilt alt göz kapaklarınızda, yanaklarınızda,çene çizgisinde ve boynunuzda sarkmalar başlar.

Yüzün cilt ve yumuşak doku yapısını yeniden konumlandırıp sıkıştırmaya yönelik birçok alternatif teknik vardır. Yüz estetiği cerrahisinde en son gelişmelerden biri de gençleşmeye eşlik eden yara izini sınırlama olanağıdır.Bu prosedürler, “kısa yara izi yüz germe”, “minimal kesikli yüz germe”, “S-lift” ve “Macs-lift” gibi çeşitli isimlerle bilinir.

İsmi her ne olursa olsun, kısa yara izi yüz germe,daha hızlı, daha az efraktif, yılların eklediği çizgileri yok etmek için daha uygun fiyatlı bir alternatiftir ve geleneksel yüz germe operasyonundansa bu yöntem size daha az iz ve daha çok zaman kazandırır.

Dr. Mollaosmanoğlu, görünüşünüze sizin kadar değer verir. Estheline Clinic’deki kısa yara estetiği ile genç görünümünüzü nasıl koruyabileceğinizi ve yaşlanmanın belirtilerini kaçırabileceğinizi size gösterecektir.

Kısa İz Yüz Germe Adayları

Mini yüz germe, yaşlanmanın en gözle görülür belirtilerini geliştirebilir ve kırklı,ellili genç yaştaki hastalarda özellikle değerlidir. Mini yüz germe, orta yüz yaşlanmayı gösteren ve çene çizgisi ve boynun etrafında fazla miktarda cildin bulunmadığı kişiler için uygundur.

Kısa izli yüz germe, genç yüz çizgilerini etkili bir biçimde şu şekilde eski haline getirir:

  • Yanakları kaldırır
  • Gıdığı giderir
  • Nazolabial kıvrımları ve gülme çizgilerini tedavi eder
  • göz altı sarkmalarını düzeltir

Kesikler, kulaklar önlerinden yapılır ve uzunluğu kısaldığı için, bu ameliyatla geleneksel bir yüz germe prosedüründen daha az iz oluşur. Kısa iz yönteminin diğer bir avantajı iyileşme süresinin kısaltılmasıdır. Daha az dokuyu rahatsız ettiğinden, iyileşme sırasında ortaya çıkan morarma ve şişme genellikle azalır.