Neden Kaş Kaldırma ?

Yaşlanma ile gözlerimizin arasındaki dikey çizgilerimizde yatay kırışıklıklar gelişir. Buna ek olarak, kaşlarımızın pozisyonu düşer ve göz kapağında fazla deriye neden olur.

Birçok aktif, sağlık bilincine sahip kadın ve erkek,ne kadar mutlu ve dinlenmiş olursa olsun yorgun, öfkeli veya üzgün görünmelerini sağlayan sarkık kaşlar ve yatay alın kırışıklarından rahatsızlar.

Alın veya kaş kaldırmanın amacı doğal görünümlü bir sonuç veren bu değişiklikleri düzeltmek olmalıdır. Kaş konumunun aşırı düzeltilmesi doğal olmayan, ürkütücü bir görünüm verebilir ve kaçınılmalıdır.

Kaş kaldırma, daha yaşlı hastalarda sık görülen “ağır” görünümlü kaşları düzeltebilir. Dr. Mollaosmanoğlu’nun doğal görünümlü sonuçları, estetiğe olan ilgisinin yanı sıra kapsamlı eğitim ve becerisini yansıtıyor.

Kaş Kaldırma Adayları

Kaş kaldırma ameliyatı tipik olarak, kadınlar ve erkekler için sarkık kaş bölgesinden,üst göz kapağı fazlalıklarından ve yatay alın kırışıklarından memnun olmayan 40’lı ila 60’lı yaşlar için yarar sağlar. Kellik yaşıyorsanız ya da saçınız dökülüyorsa, Dr. Mollaosmanoğlu prosedürü değiştirebilir, örneğin kesikleri kafa derisine daha da ilerleterek kişisel fiziki özelliklerinize uyumlu hale getirebilir. Hali hazırda üst göz kapağı ameliyatı yaptırdıysanız, doktorda prosedürü değiştirmeniz gerekebilir.

Prosedür genellikle yaklaşık 2 saat sürer. Sakinleştirici veya genel anestezi altında uygulanabilir. Dr. Mollaosmanoğlu ile birlikte uygun anestezi planı belirlenecektir.

Kaş kaldırmadan sonra halsizlik süresi azdır ve çoğu hasta birkaç gün içinde işine geri dönebilir. Baş ağrısı, prosedürden sonra sık görülen bir şikayet olmakla birlikte, tezgah üstü veya reçeteli ağrı kesici ilaçlarla kolayca kontrol edilir. Şişme ve morarma azdır. Dikişler veya zımbalar 10 gün içinde çıkarılır.