Karın Germe

Karın germe ameliyatı, aynı zamanda Abdominoplasti olarak da bilinir, iyi tonlanmış, düz karın isteyen hastalarda yapılan bir ameliyattır. Sağlıklı bir diyet uygulayan ve düzenli olarak egzersiz yapan birçok kadın ve erkek, orta kesimlerinde istedikleri görünüşü elde etmekte zorluk çekmekten hala muzdariplerdir. Bir kozmetik plastik cerrahtan yardım istemek, karnınızı şekillendirmek ve ton vermek için mükemmel bir yoldur.

Gebelik ve kilo kaybı da karnınızda sarkma ve çatlaklara yol açabilir. Diğer hastalar, mideleri fazla çıkıntı yapıyor ya da pantolon çizgileri üzerinde asılı olduğu için giysi satın alma zorluklarından şikayetçi. Fazla yağ ve deriyi ameliyatla yok ederek ve karın duvarının kaslarını sıkarak, hastalarımıza isteyecekleri sıkı ve sağlam bir karın verebiliriz.

Gerçekçi beklentileriniz ve sağlıklı bir yaşam tarzı edindiğinizde tüm prosedürlerde  olduğu gibi, karın germe işleminizin en iyi şekilde sonuçlanacağını lütfen unutmayın.

Abdominoplasti Adayları

Abdominoplasti için iyi bir aday, sağlıklı bir diyet ve egzersiz rejimine rağmen karın kaslarının olması gerektiği formu elde edememiş bir kişidir. Birçok kadın gebelikten sonra karınlarının gebelik öncesi şekle geri dönemeyeceğini düşünür. Birçok kadın için aşırı gerilmiş karın kaslarını yalnızca cerrahi müdahale ile optimal iyileşme sağlayacağı çok yaygındır. Karın germe operasyonu olduğunuzu düşünün:

  • Karnınızda egzersizle iyileşmeyen gevşek deri veya kaslar
  • Doğumdan sonra gevşek görünen bir karın bölgesi
  • Kilo vermeden sonra oluşan ekstra sarkık ciltler

İyi bir karın kas tonu olan, ancak fazla göbek yağlarından kurtulamayan insanlar, liposuction kullanımıyla görünümlerini iyileştirebilirler. Dr. Mollaosmanoğlu, fiziksel muayene sonrasında liposuction’ın sizin için uygun olup olmadığını söyleyebilir.