Neden Göz Kapağı Ameliyatı ?

Gözler, genç görünümün ayrılmaz temel bir parçasıdır. Gözlerin yüzün odak noktası olduğu ve en çok dikkat çektiği iyi bilinmektedir. Gözler ayrıca yaşlanma sergileyen yüzün ilk alanlarından biridir.

Maalesef, yaşlandıkça gözlerimiz sıklıkla yorgun, hüzünlü ve sarkık görünmeye başlar. Dinlenmiş halde bile, artık parlak, “büyük gözlü” genç görünüşümüz olmaz.

Bir hastanın göz kapaklarının ihtiyaçları diğerlerinden tamamen farklı olabilir. Hem üst hem de alt göz kapağı ameliyatının amacı, gözlerin genç görünümünü düzeltmek ve ilave ışığın içeri girmesini ve gözün kendisine karşı yansımasını sağlamak olmalıdır. Böylece hastalar daha dinç ve uyanık görünürler.

Neyse ki, kozmetik göz kapağı ameliyatı (aynı zamanda blefaroplasti olarak da bilinir) yaşlanmanın belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı olur ve gençleşmiş, yenilenmiş bir görünüm kazandırır. Genellikle görünümünü iyileştirmek için bir yüz germe veya boyun germe ile birlikte gerçekleştirilir. Dr. Mollaosmanoğlu, doğal görünümlü yüz gelişimini sağlamak için blefaroplasti (göz kapağı ameliyatı) gerçekleştirir.

Göz Kapağı Ameliyatı Adayları

Teknik olarak blefaroplasti olarak bilinen göz kapağı ameliyatı, prosedürün görünümlerini nasıl geliştirebileceği konusunda gerçekçi beklentilere sahip olan her yaştan sağlıklı yetişkin için uygundur. Göz kapağı ameliyatı, hemen göz çevresindeki bölgeye odaklanır ve aşağıdakilere sahipseniz belki de iyi bir seçim:

  • Üst veya alt gözkapağınızda gevşek cilt, ince kırışıklıklar veya yağlı tortular
  • Gözaltı torbaları
  • Periferik görüşünüzü örten üst göz kapaklarının sarkması
  • Düşük göz kapaklarının, gözün beyaz bölgelerinin de düşük gözükmesine maruz bırakması

Hastanın kişisel ihtiyaçlarına bağlı olarak, işlem 1-2 saat sürer. Çoğu hasta ameliyattan sonraki 1 hafta içinde işine geri dönebilir. Göz kapağı şişmesi ve morarma yaygın bir durumdur ve genellikle 10 gün içinde ortadan kalkar. Göz kapaklarının çevresindeki morluklar makyaj kullanılarak gizlenebilir. Soğuk kompresler ve kafa yükselmesi uyurken iyileşme sürecini hızlandırır. Dikişler 7-9 gün içinde çıkarılır.