Neden Yüz Dolgusu ?

Kozmetik gençleşmeye yönelik modern yaklaşım, tüm yüz özellikleri olarak gençliğe benzemeye çabalar. Dr. Mollaosmanoğlu’nun yüz gençleşmesine bütünsel yaklaşımı, hastaların genç güzelliklerinin parlatılmasına olanak tanıyan doğal sonuçlar sağlamak için, yüz dolguları (hiyalüronik asit) da dahil olmak üzere güncel,yaş sınırını ortadan kaldırarak, yaşlanma önleyici teknolojileri de bir araya getirmektir.

Dolgular,çok çeşitli malzemelerden gelir. Bunlar hayvan ve insan kolajenini, insan yağını, vücutta doğal olarak bulunan maddeleri ve benzeri materyalleri içeren çeşitli dolgu maddeleri, kırışık bölgelerdeki çökmüş alanlara enjekte edilir.

Bazı dolgu maddeleri, bireylerin hızlı şekilde iyi görünmesine ve iyi bir ilk izlenim yaratmasına yardımcı olmak için sunduğumuz aşırı olmayan bir tedavinin tanımına uygundur. Bazı doldurma maddeleri tedavileri, ofiste birkaç dakika içinde yapılabilir. Yeni dolgu maddelerinin çoğu,bugün uygulandığında gelecek haftasonu kadar kısa bir sürede harika bir gençlik görünümü sağlayabilir.

Bu madde vücut için doğal olduğundan, alerjiye, önemli yan etkilere ve diğer risklere neden olmaz. Başarılı bir dolgu uygulaması, tıbbın ve bu tekniğin derin bilgisi, yüz anatomisinin ayrıntılı bilgisi ve estetikçinin deneyimli gözünü gerektirir.

Yüz Dolgusu Adayları

Genel olarak, hacim kaybı yaşayanlar ya da derin çizgiler, kırışıklıklar ve yaşlanmanın karakteristik çizgilerine sahip olanlar dolgu maddelerinden faydalanabilir. Daha genç olanlar fakat daha büyük dudaklar, daha büyük yanaklar veya daha belirgin bir çene dileyen kişiler için de dolgu maddeleri fayda sağlayabilir.

Dr. Mollaosmanoğlu’nun hastalarının çoğu dudaklarını şekillendirmek ve yüz kırışıklıklarını gidermek için enjektabl dolgu maddeleri seçiyor; çoğu vakada ofis ziyareti bir saatin altında sürüyor. Enjeksiyonlu maddeler, kadınlar ve erkekler için, genellikle daha  genç, daha gençleşmiş görünümlü bir yüz isteyen 30 ila 60 yaşları arasında popüler bir seçimdir. Enjekte edilebilir dolgu malzemelerimizi, Estrella Estetik salonlarımızın rahatlatıcı ortamında kullanıyoruz.

Yüzdeki hacmi düzeltmek ve yüzün kırışmış veya pürüzlü alanlarını doldurmak için kullanılabilecek birçok yüz enjekteli ürünler mevcuttur. Hastaların güvenliği için Dr. Mollaosmanoğlu, Restylane, Perlane, Juvederm, Radiesse ve yağ transferi de dahil olmak üzere hastalarında sadece FDA onaylı ürünler kullanır.

Görüşme yapacağınız süre boyunca Dr. Mollaosmanoğlu, hangi yüz dolgu maddesinin veya dolgu maddelerinin arzu ettiğiniz zenginleşmeyi sağlayabileceğini önerebilir.

Kullanılan tam enjeksiyonlar ya da dolgular, enjeksiyonun konumuna, istenen etkiye ve dayanıklıığına bağlı olarak her hasta için ayrı şekilde yapılır.