Neden Botoks?

BOTOX® Kozmetik (onabotulinumtoxinA), kaşlar arasında orta ila şiddetli kırışıklıkları iyileştirmek, alındaki derin kırışıklıkları yumuşatmak ve gözlerin yanındaki “kaz ayaklarının” kırışıklıklarını yumuşatmak için kaslara enjekte edilen, cerrahi olmayan reçetesiz bir ilaçtır (saflaştırılmış bir protein).

18 ila 65 yaşlarındaki yetişkinlerde kaşlar arasındaki kaş çatıkları tedavisi için FDA onaylıdır. BOTOX® sinir impulslarını bloke edip, kaslara enjekte edilerek çalışır. BOTOX®,gözleri kısarak bakmaktan, konsantre olmaktan, kaşları çatmaktan ve şaşırmaktan kaynaklanan kırışıklıkları ve çizgileri iyileştirmeye yardımcı olur.

Tedaviden sonra kaslar rahatlar,üstteki cilt pürüzsüzleşir ve kırışıksız hale gelir. BOTOX® Cosmetic, 15 yıldan fazla bir süredir çeşitli koşulları tedavi etmek için kullanılan güvenli bir tedavidir.

Botox® ve Dysport® konusunda uzman olan Dr. Mollaosmanoğlu, yüzü Botox® veya Dysport® ile şekillendirmeyle ilgili kapsamlı tecrübeye sahiptir. Eğer gençleştirici alternatif bir yüz germe, dudak veya yanak dolgusu gibi işlemler yaptırmayı düşünüyorsanız, birçok kişinin neden bu tip tedaviler için Dr. Mollaosmanoğlu’nu seçtiklerini çok yakında anlayacaksınız.

Hem kadınlar hem de erkekler, geçici bir alternatif olarak BOTOX Kozmetik ürününü tercih ediyor, çünkü iyileşme süresi çok kısa ya da hiç yoktur, etkileyici bir gelişme sağlar.

Neden Dysport ?

Botox® yıllarca üst yüzdeki kırışıklıkları gidermek için tek seçenekti. Dysport® yakın zamanda Botox®’a alternatif olarak FDA tarafından onaylandı. Botox® gibi, basit, ağrısız bir enjeksiyon kasları kaş çatma çizgilerini ve yüz kırışıklıklarını oluşturmaktan kurtarır. Dysport®, 20 yılı aşkın bir süredir 100’den fazla ülkede kullanılmaktadır.

Tedavi edilmemiş yüz kasları hala normal şekilde çalışır, böylece yüz ifadelerinizi(gülmek v.b.) tedavi edilmemiş alanlarda özgürce gösterebilirsiniz. Dysport, kaşlar arasında 5 noktanın her birine sadece 1’er enjeksiyon ile sinirden kaslara olan sinyali bloke ederek sonuç olarak kas aktivitesinde bir azalmaya ve geçici olarak kaş çatma kaslarının kasılmasını önlemeye neden olur. Dysport ile 90 günden daha kısa sürede tedavi edilmemelisiniz.

Dr. Mollaosmanoğlu, Botoks tedavisinde lider bir uzman olarak düşünülmektedir. Bir uzman olarak, Dr. Mollaosmanoğlu’nun yenilikçi teknikleri onu en iyi uzmanlardan birine yükseltti. Her bir hasta için, çoğu zaman farklı dolgu maddeleri ve tekniklerin bir kombinasyonunu içeren,en iyi sonuçların elde edilmesi için tedavileri özelleştirir. Çoğu hasta tedavi sırasında az ağrı ya da hiç ağrı hissetmez. Dr. Mollaosmanoğlu, uygun olan en ufak iğneleri, en az rahatsızlığa neden olan enjektörleri kullanır.